Temizle
kapat
Online İşlemler
Temizle
kapat

Haber ve Duyuru Detay

21 Aralık 2022

Toroslar EDAŞ Kilis’te kış hazırlıklarını tüm gücüyle sürdürüyor

 Her koşulda kaliteli ve kesintisiz enerji hedefiyle çalışmalarını sürdüren Toroslar EDAŞ, Kilis’te 2022 yılında da aralıksız sürdürdüğü bakım ve yatırım faaliyetlerine ek olarak kışın oluşabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklarını sürdürüyor.

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş (Toroslar EDAŞ) Kilis’te kaliteli ve kesintisiz enerji için şehir merkezi dâhil 3 ilçenin farklı köy ve mahallelerinde 92 personel, 23 araç ile şebekenin tamamını gözden geçirerek bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

İl genelinde toplamda 58 milyon liraya ulaşan bütçeyle, arızaların gerçekleşmeden önlenmesi ve tüketicilerin rahat bir kış geçirmesi için yıl boyunca çalışmalarını sürdüren Toroslar EDAŞ, 6 adet dağıtım trafosu, 60 adet alçak gerilim saha dağıtım panosu ve 4 adet beton köşk tesis ederek çalışmalarını sürdürdü.

  • Araçların bakımları tamamlandı, malzemeler depolandı

Toroslar EDAŞ montajını gerçekleştirdiği 15 hücre, 565 adet direk ve 494 adet aydınlatma armatürüne ek olarak, 21 adet bina, 74 adet direk üstü trafo, 226 adet saha dağıtım kutusu ve 151 kilometre uzunluğundaki hattın bakımını tamamladı. Ayrıca şirket, 36 kilometre uzunluğunda yeraltı kablosu tesis ederek alternatif hatlarla elektrik kesintilerinin önüne geçmeyi hedefledi.

Alanında tecrübeli saha ekipleri ile gece gündüz teyakkuzda olan Toroslar EDAŞ, olağanüstü kış şartlarının neden olabileceği afet kaynaklı arıza ve kesintilere yönelik olarak da hazırlıklarını sürdürüyor.

Bu kapsamda şirket; yoğun kar veya fırtına gibi atmosfer kaynaklı afetlere karşı hazırladığı afet aksiyon planlarıyla oluşabilecek arızaların en kısa sürede giderilmesi için gerekli araç bakımlarını tamamladı, arıza onarımında ihtiyaç duyulabilecek teknik malzemeleri ise lojistik hizmet merkezlerinde depoladı.

  • Destek ekipleri harekete geçmeye hazır

Başkent EDAŞ ve Ayedaş ile birlikte Enerjisa Enerji’nin 3 elektrik dağıtım şirketinden biri olan Toroslar EDAŞ, Kilis’e ek olarak Adana, Gaziantep, Hatay, Mersin ve Osmaniye illerinde hizmet veriyor.

Hizmet verdiği illerden birinde, yoğun kar, fırtına ya da sel gibi olağanüstü afetlere işaret eden meteoroloji tahminlerinin oluşması durumunda şirket, hizmet verdiği diğer illerden veya diğer Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nden destek ekiplerini teyakkuza geçirebiliyor.

Söz konusu meteorolojik tahminlerin gerçekleşmeye başlamasıyla Toroslar EDAŞ, kesintisiz enerji için söz konusu destek ekiplerini ilgili araç ve ekipmanlarıyla en hızlı şekilde afet bölgesine intikal ettirebiliyor.

Yükleniyor

yükleniyor